petek, 28. september 2007

freestyle.ch 2007

Mat Rebeaud je z zmago obvaroval svoj naslov iz preteklega leta, ki je bil zanj eden izmed večjih dosežkov..V treh dneh prireditev, si je dogodke ogledalo več kot 40.000 obiskovalcev. Od 21 do 23.9.2007 je množica na Landiwiesu v Zürichu videla znane bordarje, najboljše boje ter dobre koncerte skupin Grannysmith, Gimma in Millencolin. Za pozitivno razpoloženje je poskrbelo tudi dobro vreme. Dogodek je požel uspeh na vseh področjih, saj je bila ponudba res pestra in mnogi menijo, da je bil to najboljši Freestyle.ch do sedaj.

V nedeljo so finalisti ponovno stopili na boarde, smuči, BMXe in skateboarde ter v 45 minutah pokazali vse trike, ki so jim padli na pamet. Trije najboljši vozniki v vsaki kategoriji, so se nato uvrstili v super finale, kjer so si lahko z dvema skokoma ali tekoma prislužili naslov prvaka.

Freeskierji so imeli čast, da so odprli tekmovanje na finalni dan in možnost pokazati najboljše trike v sezoni. V super finale so uspeli samo uvrstiti Simon Dumont iz ZDA, šved Jon Olsson in TJ Schiller iz Kanade. S popolnim Flat Spinom 5 si je voznik tovornjaka, TJ Schiller priskočil freestyle.champ naziv prvaka. Jon Olsson je končal na drugem mestu, Simon Dumont s svojim Rodeo 5 Double Grabom pa na tretjem. Jon Olsson, ki je bil že lani na drugem mestu, ampak je kljub temu deloval srečno: "freestyle.ch je eden izmed najboljših dogodkov zame. Ni pomemben samo uspeh, pomembno je, da se zabavam."

Švicarski borderji so pokazali svojo izredno formo saj sta se Stephan Maurer in Reto Kestenholz uspela uvrstiti v super finale, Markus Keller pa ga je le za las zgrešil, saj se je uvrstil na četrto mesto. Poleg švicarjev je bil uspešen tudi norvežan Andreas Wiig, ki se je prebil vse do finala. Stephan Maurer je navdušil publiko in sodnike s svojimi stilskimi in dobro izvedenimi triki ter se je tako prebil pred Reta Kestenholza in Andreasa Wiiga v boju za naziv freestyle.champ. Zmagovalec je povedal: "Zelo sem presenečen nad tem, kar mi je danes uspelo."

"Tudi kar se tiče alkohola in smeti se je projekt in izvedba prireditve izkazala, saj sta se preventivni ukrep in depozitni sistem obnesla. Res je, da je bilo prodanih 15% manj piva in 30% več brezalkoholnih pijač, ob enem pa se je spodbudilo še metanje smeti v koš, kamor tudi sodijo," pravi predsednik OK Erwin Flury po koncu super finala..

Torej letošnji štirje freestyle.champsi so: Simon Dumont, Stephan Maurer, Rodrigo Menezes in Mat Rebeaud.