sobota, 1. marec 2008

Izidor Šušteršič na šestem mestu

Na petem paralelnem veleslalomu sezone v japonskem Goju se je izmed Slovencev najbolj izkazal enaintridesetletni Medvodčan Izidor Šušteršič in s šestim mestom dosegel najboljši izzid sezone. Zmagala sta Kanadčan Jasey Jay Anderseon in Nizozemka Nicolien Sauerbreij.

Jasey Jay Anderson je v napetem finalu zmagal prvič v letošnji sezoni. Potem, ko je po prvi vožnji za Italijanom Rolandom Fischnallerjem zaostajal le za tri stotinke je v drugo zaradi manjše napake Italijana uspel nadoknaditi zaostanek in dosegel svojo 22 zmago v 186 nastopu na tekmah svetovnega pokala. Tretje mesto je po zmagi nad povratnikom Simonom Schochom (ŠVI) v malem finalu dosegel predstavnik nove generacije kanadskih deskarjev, Mathew Morrison. Izidor Šušteršič je kot edini slovenski finalist v osmini finala ugnal Italijana Meinharda Erlacherja, v četrtfinalu pa je moral premoč priznati kasneje tretjeuvrščnemu Kanadčanu Morrisonu in pristal na končnem šestem mestu.
Preostali Slovenci se niso uvrstili v finale šestnjasterice. Rok Flander je osvojil 20., Rok Marguč 33. in Žan Košir 41. mesto, Jernej Demšar pa je ostal brez uvrstitve.
Med dekleti je bila Nizozemka Nicolien Sauerbreij v finalu hitrejša od Avstrijke Julie Dujmovits, na tretje mesto pa se je uvrstila Rusinja Ekaterina Tudigescheva, ki je v malem finalu deskala hitreje kot Švicarka Fraenzi Kohli Maegert. Edina slovenska predstavnica, Gloria Kotnik, je zasedla 28. mesto.

V skupnem seštevku svetovnega pokala Rok Flander ostaja na tretjem mestu, za Francozom Matthieujem Bozzettom in Avstrijcem Benjaminom Karlom. Med ženskami je na vrhu Nizozemka Nicoline Sauerbreij.

Na fotografiji: Izidor Šušteršič