nedelja, 9. marec 2008

Smola Glorie Kotnik

Na zadnjem paralelnem veleslalomu azijsko–ameriške turneje v kanadskem Stonehamu sta prvi mesti osvojila Nizozemka Nicolien Sauerbreij in Avstijec Benjamin Karl. Izmed naših predstavnikov je bila tokrat v ospredju Gloria Kotnik, ki se je edina z našega tabora kvalificirala v finalne izločilne boje in dosegla končno štirinajsto mesto. Kotnikova v osmini finale ni imela sreče, saj si je poškodovala koleno in po prvih vesteh s Kanade, je letošnja sezona zanjo že izgubljena.

Gloria Kotnik je v dopoldanskih kvalifikacijah dosegla 14. čas in se tako prvič v karieri uvrstila v finale elitne šestnajsterice v paralelnem veleslalomu. Doslej ji je to dvakrat uspelo v paralelnem slalomu. Prvič decembra v švicarskem Nendazu in nato še januarja v španski La Molini. Tako kot v Španiji, Gloria tudi v Kanadi v finalu ni imela sreče. V osmini finala, kjer se je srečala z Nemko Anke Karstens si je nesrečno poškodovala koleno in tekmo končala na 14. mestu. Po prvih vesteh s Kanade je zanjo letošnja sezona že izgubljena. Že petič v letošnji sezoni je zmagala Nizozemka Nicolien Sauerbreij, ki je bila v velikem finalu hitrejša od Rusinje Ekaterine Tudegesheve. Tretja je bila Avstrijka Doris Günther.

Med moškimi s serijo odličnih rezultatov nadaljuje 23- letni Avstrijec Benjamin Karl. V finalu je bil boljši od rojaka Andreasa Prommeggerja. Za tretje mesto sta se pomerila Kanadčana Jasey Jay Anderson in Matthew Morison. Uspešnejši je bil mlajši Morison, ki je tako po tekmi v Japonskem Goju znova osvojil tretje mesto. Slovenci tokrat nismo imeli finalistov. Le za las sta finale zgrešila Rok Marguč (16.) in Izidor Šušteršič (18.). Finalista z Lake Placida, Jernej Demšar (30.) in Žan Košir (32.), pa se tokrat nista približala finalu. Rok Flander je znova ostal brez uvrstitve, saj je odstopil v drugi kvalifikacijski vožnji. V skupnem seštevku Flander ostaja na četrtem mestu, vendar je tretje uvrščeni Prommegger z današnjim drugim mestom prednost pred Flandrom močno povečal, tako da je tretje mesto v skupnem seštevku pred zadnjo tekmo vse bolj oddaljeno.

Že včeraj je bil na istem prizorišču na sporedu deskarski kros. Zmag sta se veselila Američanka Lindsey Jacobellis in Francoz Pierre Vaultiere. Edini slovenski predstavnik, Rok Rogelj, je osvojil 48. mesto.

Na fotografiji: Gloria Kotnik