petek, 19. december 2008

Rogelj znova v finalu

V švicarski Arosi so bile danes na sporedu kvalifikacijske vožnje drugega letošnjega deskarskega krosa za svetovni pokal. V jutrišnji finale dvaintrideseterice se je s petindvajsetim časom uvrstil tudi edini slovenski predstavnik na tekmi Rok Rogelj.

21- letni Ljubljančan je že v prvi kvalifikacijski vožnji dosegel čas, ki bi zadostoval za njegov drugi zaporedni finale na tekmah svetovnega pokala. Rok je bil v drugo še nekoliko hitrejši in čas 56.63 je zadostoval za petindvajseto mesto. Najhitrejši kvalifikacijski čas je dosegel Norvežan Stian Sivertzen, ki je bil od Roglja hitrejši nekaj manj kot dve sekundi. Finalni boji na izpadanje bodo na sporedu jutri ob 13.uri. Rogelj bo deskal v drugi skupini, njegovi tekmeci pa bodo Alex Pullin (Avs), Mike Robertson (Kan) in Reto Jenni (Švi). Med deskarkami, kjer Slovenci nimamo predstavnic, je bila v vožnji na čas najhitrejša Kanadčanka Dominique Maltais (1:00.90). V finalu na izpadanje bo deskalo šestnajst deklet.

Na fotografiji: Rok Rogelj
Vir fotografije: Facebook
Napisal: Damijan Rifl